Obsah -


Preklad-Tlmočenie.sk


  • Register prekladateľských firiem SR
  • Databáza overených prekladateľov a agentúr v celej SR
  • Nájdi prekladateľa, tlmočníka, súdneho prekladateľa


Vyhledávání

Mgr. Lenka Schenková
Jednotlivec – prekladateľ/tlmočník

REFERENCIE

Vzhľadom na veľké množstvo zákaziek uvádzam v tejto sekcii len tie, na ktorých som pracovala v priebehu tohto roka.

 

Dlhodobé zákazky v r. 2012

 

  • Posledné roky som úzko spolupracovala s Kongregáciou milosrdných sestier sv. Vincenta de Paul - Satmárok a s Rodinou Nepoškvrnenej a to najmä pri príprave a realizácii (osobná, emailová a telefonická komunikácia) Národnej púte do Lúrd, vrátane tlmočenia počas živého vysielanie v rádiu Lumen, preklade materiálov do časopisu Rodina Nepoškvrnenej a adopcii na diaľku.

 

  • Významná bola dvojtýždňová pracovná návšteva p. Gasparda Kamandu z Lubumbashi (Demokratická republika Kongo), ktorý je vedúci projektu Adopcia detí. Tlmočila som z francúzštiny a do francúzštiny pri prezentáci jeho projektu slovenským partnerom. Tlmočila som aj stretnutie p. Kamandu s p. prof. V. Krčmérym na pôde VŠZASP, keď dohodli založenie nového misijného projektu tejto vysokej školy v Lubumbashi - Kongo. Naďalej sa aktívne zapájam do tohto projektu prostredníctvom služby tlmočníka.

 

  • V priebehu tohto roka som nadviazala spoluprácu s dvoma slovenskými vydavateľstvami, pre ktoré prekladám z poľských materiálov. Aktuálne je to preklad knihy Ocalona z piekla a korektúra inej knihy, ktoré majú vyjsť ešte v r. 2012.

 

  • Súčasne prekladám knihu 40 jeunes martyrs de Buta - Burundi pre Vysokú školu zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, ktorá bude určená na študijné účely pre študentov tejto VŠ.

 

Krátkodobé projekty v r. 2012

 

  • Jednorazové zákazky - preklady z poľského jazyka - Modlitewnik w cierpieniu, Kalendár na r. 2013


Registrácia prekladateľa/agentúry

Zaoberáte sa prekladmi? Zaregistrujte sa u nás úplne zadarmo a staňte sa členmi komunity!

+ Registrovať sa

Vstup pre registrovaných členov

PřihlášeníKontaktyObsah -